Bilo je lepo očekivati zlato, ali Amerika je ipak broj jedan u svetu košarke!

NISU USPELI: Amerika je ipak bila jača, ali naši košarkaši zaslužuju svako poštovanje!

> 22:38

Nažalost, naši košarkaši nisu uspeli da ponove partiju iz grupne faze protiv Amerikanaca, držali smo se samo tokom prve četvrtine, sve ostalo proteklo u američkom ''šou - tajmu''.

''Orlovi'', u to ne sumnjajte, vi ste naš ponos! Foto: Beta/AP Photo/Matt York
Nadali smo se mnogo neizvesnijoj borbi, poput one od pre devet dana, kada smo imali šut za produžetak, ali u borbi za zlato, Amerikanci su potvrdili kvalitet, odigrali najbolje od početka Olimpijskih igara, pa nam ostaje samo da im čestitamo.

Na kraju, rezultatski težak poraz našeg tima, 96-66, poput onog na Svetskom prvenstvu pre dve godine, kada smo se takođe sastali u finalu i izgubili sa 129-92, ali bez obzira, naši ''Orlovi'' nemaju za čime da žale.

Sa Olimpijskih igara se vraćaju sa srebrnom medaljom oko vrata, što je maksimum koji smo mogli da očekujemo od našeg tima.

A nije počelo tako loše večeras.

Mačvan je trojkom otvorio utakmicu, imali smo blagu prednost tokom većeg dela prve četvrtine, ali je postajalo vidljivo da naši najveći napadački aduti, tandem Teo-Bogdan, nisu večeras šuterski raspoloženi.

Nadali smo se da će kad-tad proraditi, ali je na našu žalost proradio - Kevin Durent. Njegova trojka u finišu prve četvrtine, za vođstvo SAD-a od 19:15 bila je samo najava onoga što je usledilo od druge četvrtine, pa sve do kraja utakmice.

Nemilosrdno je punio koš našeg tima, dok su naši igrači na drugoj strani postajali sve nervozniji, nesigurniji, neorganizovaniji i bukvalno im ništa nije polazilo od ruke.

A kada se to dogodi protiv takvog rivala kakav je selekcija SAD-a, onda pomoći nema.

Već na poluvremenu je bilo izvesno da nas čeka težak poraz, bilo je 52:29, ali da sve bude još teže, Amerikanci se nisu time zadovoljavali, već su i u nastavku igrali u istom ritmu, a razlika u njihovu korist je rasla do četrdesetak poena razlike.

Čekao se samo konačan rezultat, pa da se podele medalje - Amerikancima zlato, našima srebro, a Špancima bronza.

Na kraju, Durent se zaustavio na 30 postignutih poena, što je rekord u finalima OI, a Kazins je uz 13 poena upisao i 15 skokova.

U našem timu, Nemanja Nedović 13 postignutih poena, Mačvan 9, koliko i Teodosić (trojke 0/5). Bogdanović je meč završio sa samo 7 poena, uz 0/7 za tri.