Južnoafrikanac Vejd van Nikerk srušio legendarnog Majkla Džonsona!

Svet ima novog heroja: Pogledajte neverovatan svetski rekord na 400 metara! (VIDEO)

> 10:32

Prošle godine pobedio je Kiranija Džejmsa i Lašona Merita na Svetskom prvenstvu u Pekingu, sva trojica trčali su ispod 44 sekunde.

Međutim, Vejd van Nikerk u finale u Rio de Žaneiru ušao je sa petim najbržim vremenom, trčao je u osmoj stazi i malo ko je mogao da pretpostavi ono što će se dogoditi – momak iz Kejptauna ne samo da je osvojio zlatnu medalju, nego je i oborio rekord legendarnog Majkla Džonsona (43,18 iz Sevilje 1999.) pretrčavši 400 metara za nestvarnih 43,03 sekunde, piše B92.

“O, moj Bože! Svetski rekord iz osme staze“, vikao je dojučerašnji rekorder Majkl Džonson u komentatorskoj kabini Bi-Bi-Sija, “Nikada nisam video tako nešto od 200. metara do kraja, možda je čak i brže trčao u drugih 200 metara nego u prvih. Svaka čast ovom mladiću, bio je ovo masakr Vejda van Nikerka“.

Momak koji je osvojio prvu zlatnu medalju za svoju zemlju na Igrama u Riju kaže da je oduvek verovao u sebe.

“Sanjao sam o ovome još otkad sam bio dete i verovao sam da je moguće. Drago mi je da su stvari išle meni u korist. Hvala Majklu Džonsonu što nam je bio tako sjajan uzor, ja sam samo dao sve od sebe“, kaže 24-godišnji Van Nikerk.

Pogledajte ovu strašnu trku:

Još sporta:

Pogledajte fantastičan finalni obračun Bolta i Getlina na 100 metara u Riju! (VIDEO)

RIO: Žreb nemilosrdan za odbojkašice, idu na najtežeg protivnika!!!

RIO: Košarkaši razneli Kinu, evo s kim mogu u četvrtfinalu!

RIO: Delfini dobili Japan, saznali i protivnika u četvrtfinalu!