Dovi ostavio 'matadora' iza sebe! Rosi ponovo podbacio!

> 16:26

Vozač Dukatija Andrea Doviciozo pobedio je u trci Moto GP šampionata za Veliku nagradu San Marina u Misanu.

Bizarno - Bentner ponovo 'dominira', ali ne na terenu!

Doviciozo je ostvario treću pobedu u sezoni, 11. u karijeri i prvu pobedu za Dukati posle 11 godina u Misanu. Trku je završio rezultatom 42:05,106 minuta.

Drugo mesto zauzeo je aktuelni svetski šampion i vodeći u šampionatu Mark Markes iz Honde sa 2,822 sekunde zaostatka, a treći kroz cilj prošao je Kal Kračlou iz Honde sa zaostatkom od 7,269 sekundi.

Vozač Dukatija Horhe Lorenco, koji je krenuo sa pol pozicije, pao je sa motora dva kruga pre kraja i 17. je u plasmanu.

Četvrti je bio Aleks Rins iz Suzukija, peti Maverik Vinjales iz Jamahe, šesto mesto zauzeo je vozač Honde Dani Pedrosa, dok je sedmi bio višestruki svetski prvak Valentino Rosi iz Jamahe.

Markes ima 221 bod na prvom mest u generalnom plasmanu, 67 više od Dovicioza. Treći je Rosi sa 151 bodom, Lorenco ima 130, a Vinjales 124 boda.

Naredna trka u Moto GP šampionatu vozi se 23. septembra u Aragonu u Španiji.