Jedan Garet bio je tragičar, a drugi junak meča

AUTOGOL PRESUDIO: Imamo drugog četvrtfinalistu Evropskog prvenstva! (VIDEO)

> 19:59

Fudbaleri Velsa nastavili su da ispisuju istoriju plasmanom u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Francuskoj.

Velšani, koji su debitanti na prvenstvima ’Starog kontinenta’, savladali su u osmini finala Severnu Irsku sa 1:0 i tako produžili evropski san.

Generacija koju vodi Kris Kolman izjednačila je rezultat one iz sredine prošlog veka koju je na Svetskom prvenstvu 1958. u Švedskoj moćni Brazil zaustavio u borbi za polufinale.

Strelac jedinog gola, ujedno i tragičar meča, bio je Garet Mekoli koji je u 75. minutu zatresao sopstvenu mrežu. Čovek koji je Severne Irce doveo do osmine finala golom protiv Ukrajine, želeo je da pre Robson-Kanua stigne do lopte koju je sa levog boka uputio njegov imenjak Bejl, ali je ona završila iza leđa golmana Mekgaverna.

Utakmica na ’Parku prinčeva’ u Parizu nije obilovala kvalitetnim potezima i uzbuđenjima – Velšani su bili bolji, Aronu Ramziju opravdano je poništen pogodak zbog ofsajda u prvom poluvremenu, a uspavanku je rešio već opisani detalj.

Još sporta:

NAVIJAČI ODUŠEVLJENI: Everton dovodi bivšeg golmana Barselone?!

KAKAV BLAM: Granit Džaka šutnuo najgori penal u istoriji Evropskih prvenstava! (VIDEO)

GOL DECENIJE: Šaćiri doneo Švajcarskoj produžetke makazicama sa 18 metara! (VIDEO)

SPEKTAKL NA EURU: Penali odlučili ko je prvi četvrtfinalista! (VIDEO)